Yüksek hızlı tren değerli hukukçu görüşü (Doğan ERKAN)

Yüksek hızlı tren değerli hukukçu görüşü (Doğan ERKAN)
14.06.2020
A+
A-

Yenimahalle YHT “kazası” davasına müşteki HKP adına müdahillik talebinde bulunduk ve tahkikatın genişletilmesi başvurusunda bulunarak şunları söyledik: “Dosyadaki bilirkişi raporu da göstermektedir ki, ‘sistemler oluşturulmamış, imalat bitmeden seferler erken başlamış, makas lambası yok, sinyalizasyon yok, telsiz ve mobil makas sistemi bile çalışmıyor, makaslar manuel; bu koşullarda bu seferleri siyasi şov olsun diye gerekli hazırlıklar yapılmadan erken başlatan siyasi iktidar doğrudan suçludur, biz bu nedenle suç duyurusu yaptık. AKP iktidarı bilimin yerine rant ile yönetmektedir.
Müdahil olma gerekçemiz de siyasal iktidarın yönetim biçimiyle doğrudan suçlu olması sebebiyledir. Parti tüzüğümüz rant ile değil bilimle yönetmeyi hayata geçirmek görevini veriyor. Bu görevin ifası için müdahilliğimiz kabul edilmelidir.
Bu nedenlerle YHT projesinin her aşamasında iktidar adına yer almış şimdiki ve süreçteki tüm Ulaştırma bakanları, TCDD genel yönetim kurulu, ve sinyalizasyon ihalesini alan Kolin-Gülermak yönetimi hakkında şikayetçiyiz.”
Özetle katil AKP’nin sömürü ve rant düzenidir! Hesap sorduk, soracağız…

ETİKETLER: , , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.