Vefalı çıkan JESDER ‘den Aydın Valisi’ne teşekkür mesajı

Vefalı çıkan JESDER ‘den Aydın Valisi’ne teşekkür mesajı
18.06.2020
A+
A-

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in Jeotermal le ilintili açıklamalarını biliyoruz. JESDER  vefalı çıkmış ve Aydın Valisine teşekkür mesajı yayınlamış.

Yapılan açıklamada;Aydın Valisi olarak görev yaptığınız süre içerisinde yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarımızdan Jeotermal Enerjiye sağladığınız destek ve katkılarından dolayı Jesder adına şükranlarımızı sunar yeni görev yerinizde başarılarınızın devamını dileriz.

Daha önce valinin açıklamaların da görüleceği gibi destekte eksik yoktur. https://jesder.org/aydin-valisi-kosgerden-jeotermal-aciklamasi/

Doğa talanı Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Suların kullanımı ile ilgili bazı basın yayın organlarında gerçek dışı haberlerin yer aldığını belirterek kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla basın açıklaması yaptı. Vali Köşger ihaleye çıkan alanlarla ilgili olarak “Resmi Gazete’de yayımlanan sahalar daha önce ruhsatlandırılan ancak jeotermal potansiyeli olmadığından terk edilen sahalar olup bu nedenle tekrar ihale edilmektedir. İlan edilen sahalarda tarımsal amaçlı kullanım (seracılık ) yada sağlık turizmi potansiyelinin değerlendirilmesi amaçlanmaktadır” dedi. .

Halkçı Mühendis Mimar ve Şehir Plancıları olarak soruyoruz. Yerli dediğiniz enerjinin bizim alın terimizle suladığımız topraklarımızın üzerinde kurulmasının haricinde neresi yerlidir?

1 mayıs 2020 tarihinde Efeler Belediye sınırları içinde yer alan bir zeytinlik arazide kuyu kazma çalışması sırasında patlama meydana geldi. Efeler’e bağlı Yılmazköy’de saat 13:00 sıralarında meydana gelen sıcak su patlamasıyla ilgili Aydın Valiliği tarafından açıklama yapıldı. Aydın Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:.Bugünkü yaşanan olay ise bir iş kazası olarak değerlendirilmekte olup, firma yöneticilerine bu tip olayların bir daha yaşanmaması için ikazlar yapılmıştır, Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Bu uyarıyı yapan Vali’ye neden teşekkür edilmiştir.Cezai yaptırım yerine uyarı yapıldığı için mi ? https://www.halkcimmsp.org/1072-2/

Topraklarımızın jeotermal şirketlerine, sit alanlarımızın  rantçılara,maden ocaklarına peşkeş çekilmesine karşı kararlıca mücadele edeceğiz  ve takipçisi olacağız. Halkımıza ve meslektaşlarımıza olan sorumluluğumuz bunu gerektiriyor ve yerine getirmede kararlıyız. Halkımızı ve meslektaşlarımızı çevre,doğa,sit alanları tahribatına karşı mücadele eden halkımıza sahip çıkmaya ve örgütlü mücadele vermeye çağırıyoruz.

Görüntünün olası içeriği: yazı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.