Toroslar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden üzücü haber

Toroslar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden üzücü haber
10.07.2020
A+
A-

Halkçı Mühendis Mimar ve Şehir Plancıları olarak korona virüsünün göze batırdığı gerçeklik ve teknik eğitimin durumu bir yazı yayınlamıştık. Her gün haberlerde “Corona virüs için maske üretiminde önemli adım! Meslek liseleri devreye giriyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki meslek liselerinde kimya bölümü öğrencileri, corona virüsü tehdidine karşı dezenfektan ve cerrahi maske üreterek koronavirüsle savaşa önemli bir katkı sunuyor ”gibi haberler görüyoruz. Mersin’den üzücü haber geldi.

https://www.facebook.com/pg/HKMMSP/posts/?ref=page_internal

Pandemi sürecinde dezenfektan üretilen eğitim kurumlarından biri olan Toroslar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kimya atölyesinde 4 Temmuz’da patlama meydana gelmiş ve kimya öğretmenleri Ramazan Şahin ile Hasan Satırlı ağır yaralanmıştı. Mersin Şehir Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören bir çocuk basası Ramazan Şahin (44), 7 gün süren yaşam savaşını kaybetti.

Halkçı Mühendis Mimar ve Şehir Plancıları olarak değerli bir eğitim emekçisinin kaybından dolayı üzüntülerimizi belirtiriz. Sevenlerine sabırlar ve başsağlığı dileriz. Tüm üretim alanlarında şantiyelerde olduğu gibi iş güvenliğinin mesleki eğitim veren kurumlarda da istisnasız olarak uygulanması yasal düzenlemelerin yapılması gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.