Çaresiz Değiliz.

14.06.2020
A+
A-

Çaresiz Değiliz.
Halkçı Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları bazı meslektaşlarımızdan örgütsüzlük sonucu staj sömürüsünden başlayarak iş bulma sürecinde ve iş hayatı boyunca karşılaştıkları sömürü düzeni karşısında çaresizlik vb durumlar ile ilintili mesajlar alıyoruz. Bilinmesi gereken çaresiz değiliz tek başına yalnız bir insan gökyüzünden düşen bir yağmur tanesi gibidir. Birlikte olduğumuz sürece ancak ıslatabiliriz yeryüzünü ve filizler açarız umutlu mutlu günlere.
Ancak ne yazık ki meslektaşlarımız bugün bu gücünün, Greta’nın deyişiyle; “Gerçek güç”ünün farkında değil.
Neden?
Çünkü; Bilinçsiz.
Çünkü, Örgütsüz.
Oysa onlar, yani; “oldukça az sayıda insan”, yani bir avuç Finans-Kapitalist, domuz topu gibi örgütlü. Başta bankalarda örgütlü. Sanayide örgütlü. Ticarette örgütlü. Borsalarda, Odalarda, Derneklerde, Birliklerde, Kulüplerde, Localarda örgütlü…
Ve tabiî Devletlerde örgütlü. Devletler onların, bu bir avuç Pararabasının “Yürütme Organları” konumunda, durumunda.
Devlet denen mekanizma onların çıkarlarının gereklerini yerine getiren, gerekli yasaları çıkartan Meclisleriyle ve uymayanları uydurmaya yarayan, susturmaya yarayan cezaevleriyle var.
Greta’nın dediği gibi: “hoşunuza gitse de gitmese de değişimin geleceğini haber vermeye geldik.”
Çünkü; “Gerçek güç insanlara aittir.”
Gerçek güç; Örgütlü insanlara aittir.
Yoktur örgütlü insanı yenecek güç!

 

Çaresiz Değiliz.Halkçı Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları bazı meslektaşlarımızdan örgütsüzlük sonucu staj sömürüsünden başlayarak iş bulma sürecinde ve iş hayatı boyunca karşılaştıkları sömürü düzeni karşısında çaresizlik vb durumlar ile ilintili mesajlar alıyoruz. Bilinmesi gereken çaresiz değiliz tek başına yalnız bir insan gökyüzünden düşen bir yağmur tanesi gibidir. Birlikte olduğumuz sürece ancak ıslatabiliriz yeryüzünü ve filizler açarız umutlu mutlu günlere.Ancak ne yazık ki meslektaşlarımız bugün bu gücünün, Greta’nın deyişiyle; “Gerçek güç”ünün farkında değil.Neden?Çünkü; Bilinçsiz.Çünkü, Örgütsüz.Oysa onlar, yani; “oldukça az sayıda insan”, yani bir avuç Finans-Kapitalist, domuz topu gibi örgütlü. Başta bankalarda örgütlü. Sanayide örgütlü. Ticarette örgütlü. Borsalarda, Odalarda, Derneklerde, Birliklerde, Kulüplerde, Localarda örgütlü…Ve tabiî Devletlerde örgütlü. Devletler onların, bu bir avuç Pararabasının “Yürütme Organları” konumunda, durumunda.Devlet denen mekanizma onların çıkarlarının gereklerini yerine getiren, gerekli yasaları çıkartan Meclisleriyle ve uymayanları uydurmaya yarayan, susturmaya yarayan cezaevleriyle var.Greta’nın dediği gibi: “hoşunuza gitse de gitmese de değişimin geleceğini haber vermeye geldik.”Çünkü; “Gerçek güç insanlara aittir.”Gerçek güç; Örgütlü insanlara aittir.Yoktur örgütlü insanı yenecek güç!

Halkçı Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları paylaştı: 16 Şubat 2020 Pazar

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.